ZAMÓW NEWSLETTER

nie podano
poprawnego adresu e-mail
nie wyrażono zgody
na otrzymywanie newsletter'a
   

Ale Pana produkt jest mi mocno obojętny…

Jako osoba, która rozmawia z ludźmi na temat ich pomysłów wysłuchałem bardzo wiele. Słuchałem o wspomaganiu rolnictwa, rozmawiałem o prowadzeniu apteki, sprzedawaniu pieluch on-line, mówiłem o przesyłkach kurierskich i transporcie lotniczym, klubie fitness, dyskotece, autokomisie i chyba milionie innych biznesów. Znam dziesiątki pomysłów na start-up’y, setki rozwiązań popularnych problemów internetowych oraz to jak wysoko trzeba przeskakiwać nad kłodami rzucanymi przez urzędy i instytucje państwowe.

Często jest tak, że do naszej firmy trafiają osoby z pomysłem. Czasami pomysł jest świetny, bardzo często jest po prostu – dobry, zdarzają się i te, delikatnie mówiąc, głupie. Nie piszę tego po to aby kogoś urazić, czy obnażyć jego skłonność do fantazjowania. Po prostu, niektóre w mojej opinii po prostu nie wypalą i tyle. O każdym jednak rozmawiam z Klientami i staram się dobrać im najlepszą drogę postępowania.

Teraz to ważne pytanie – do was nasi Klienci! Czy odczuwaliście kiedykolwiek, że wasz produkt, pomysł, czy usługa są nam obojętne? Ufam, że nie! Za każdym razem wyrabiamy sobie zdanie na temat danego zagadnienia. Przyznam szczerze, nie wszystkich rzeczy używamy. Nie śpimy w każdym hotelu, dla którego tworzymy strony www, nie pijemy każdego wina i nie palimy każdego cygara. Zawsze jednak mówimy uczciwie, szczerze i wprost na temat trafności przedstawianego nam pomysłu.

Klient, który odczuje, że jest nam obojętny jest Klientem straconym. Klient taki po zrobieniu strony internetowej nie wróci do nas po ulotki, czy wizytówki. Co zatem robimy?

Wchodzimy w skórę Klienta.

Jest to sprawdzonym rozwiązaniem, które najczęściej prowadzi do dobrych rezultatów. Doskonale wiemy jakie podniecenie towarzyszy każdemu nowemu projektowi biznesowemu. Sami przerabialiśmy kilka i wiemy, że zapędzeni wizją potężnego sukcesu nie damy się przekonać do felerności pomysłu. Realizując pomysły, które wstępnie wydały się chybione podniecamy i ekscytujemy się nimi, jakby były naszymi tworami. Zatem jeśli jesteś freelancerem lub innym rzemieślnikiem, artystom, który robi projekt dla Klienta wczuj się w to co ów Klient myśli. Wówczas zrobisz to tak jakbyś robił dla siebie.

Pamiętaj jednak, nie wolno Ci zapomnieć, że to Klient płaci. Jego decyzje i wybory są najważniejsze, no chyba, że na średni pomysł wpadnie, wówczas pora na oprzytomnienie i uświadomienie Klientowi, że takie rozwiązanie problemu jest gorsze, że lepiej to zrobić tak, a tamto inaczej.

Świetnym patentem na przemycenie pomysłu oraz delikatne zganienie rozwiązania prezesa jest stwierdzenie: wie pan, wygląda to na super pomysł, jednak wdrożenie oraz funkcjonalność wymagałaby małych korekt … i tu należy przedstawić własną propozycję. Alternatywą dla setnej korekty jest zrobienie po swojemu i skwitowanie, iż ten pierwszy pomysł prezesa był najlepszy, do niego wróciliśmy.

Co jednak zrobić, kiedy pomysł Klienta jest kompletnie nietrafiony. Ja osobiście przedstawiam swoje zdanie na ten temat. Częstokroć nie podejmując się współpracy przy takim projekcie. Dlaczego tak? Za takim postępowaniem przemawia moje doświadczenie. Mówi ono, że prędzej czy później dojdzie do wypalenia substancji, która pobudza mnie, wykonawcę, do rzetelnej pracy.

Podsumowując! Każdy z moich Klientów jest traktowany mocno indywidualnie, każdemu przedstawiam swoje zdanie na temat realizacji projektu i jego jakości. Póki co, takie postępowania się sprawdza. Zachęcam zatem projektantów do naśladowania, Klientów zaś do zadawania zasadniczego pytania: Czy pomysł jest wykonawcy mocno obojętny…

Twoje przemyślenia na temat tekstu...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Kontakt

Masz jakieś subtelne pytania lub chcesz się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami...

Czemu nie! Zawsze możesz skorzystac z zakładki z kontaktem, zapewne odpowiem.
Nasz serwis www korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej zamknij