ZAMÓW NEWSLETTER

nie podano
poprawnego adresu e-mail
nie wyrażono zgody
na otrzymywanie newsletter'a
   

Content Marketing z czym to się je.

Tak wiem, wiem. Nie dajesz sobą manipulować i w żaden sposób nie działają na Ciebie reklamy. Twoja wiedza powala niemal w każdym temacie lub wręcz odwrotnie, jesteś specjalistą jedynie w wąskiej i znanej tylko Tobie dziedzinie. Doskonale wiesz co robisz i napiszę to jeszcze raz: nie dajesz sobą manipulować, będąc odpornym na wszelkie działania marketingowe. A jednak.

Najlepszy marketing to taki, którego nie widać

A jednak. Właśnie poddajesz się naszym działaniom marketingowym. Nasiąkasz naszym przekazem coraz bardziej z każdym kolejnym przeczytanym słowem. Nawiązując do powyższego nagłówka. Najlepszy marketing to taki, którego nie widać. Pozwolę sobie nieco rozbudować to świetne, trafne i genialne stwierdzenie, dodając do niego jeszcze, że powinien on budować długotrwałe związki pomiędzy marką, a jej zwolennikiem, obecnie lepszym słowem będzie fanem.

Marketing ten powinien również dawać takie, czy inne korzyści dla fana – przyjmijmy, że tak właśnie będziemy nazywać potocznie osobę, która wykazuje chęci nasiąkania przekazem marki – lepsze to słowo niż Pan Gąbka, który również przychodzi mi do głowy.

Ponieważ naszą specjalną specjalnością jest kształtowanie wizerunku marki w sieci postaram się napisać kilka porad związanych z tym jak wspomniany kilka akapitów wyżej przekaz przemycić.

Bądź przydatny – daj fanowi korzyść

Niestety świat jest skonstruowany tak, że nasze przedsiębiorstwo nie funkcjonuje w próżni, która jest odzwierciedleniem idealnego bezkonkurencyjnego stanu rzeczy, które celuje we wszystkich ludzi. W rzeczywistości naszą firmę przytłacza szereg ograniczeń, naszymi Klientami są jedynie specjalnie wybrani reprezentanci populacji, a konkurencja najchętniej odłączyłaby wagon z naszymi usługami lub produktami, tak aby powoli, powoli zostawał w tyle.

Mało tego nasi Klienci najczęściej nie są nam wierni, zwłaszcza Ci, którzy nas nie znają aż tak dobrze. Klienci w głowach mają małe kalkulatorki logiczne. Które w tempie błyskawicy są w stanie oszacować co im się bardziej opłaca. Dlatego budując ich zaufanie powinniśmy dać im coś w zamian. W wirtualnej sieci ciężko o produkt. Najczęściej zapłatą za lojalność jest informacja, wiedza, generalnie treść.

Buduj relacje pomiędzy użytkownikami

Każdy chce się czuć kimś wyjątkowym. Czy musi nim być w rzeczywistości. Pewnie, świetnie by było kiedy tak by się stało, jednak w realnym świecie mało który Klient traktowany jest jako ktoś wyjątkowy. Na szczęście mamy internet i strony www, portale społecznościowe, które okazują się mega pomocne w budowaniu czegoś w rodzaju więzi pomiędzy twoim przekazem osadzonym w treści informacji a jego odbiorcami. Namawiajmy ich do komentowania, dzielenia się treścią. Mogę się założyć, że prawie każdy, kto napisze choć zdanie pod Twoim tekstem będzie wracał na Twoją stronę www aby sprawdzić reakcję innych fanów.

Nie bądźmy nachalni

Ten akapit będzie krótki, nie stosujmy zagrywek, które zniechęcą fana do czytania. Jeśli przekona się, że dany artykuł jest naszpikowany typowym marketingowym bełkotem – odejdzie. Najgorsze co może się nam przytrafić to odchodzący Klient. Taki Klient zabiera ze sobą kilu potencjalnych, nowych fanów.

Najlepszy marketing to ten, którego nie widać

Mam nadzieję, że już wystarczająco nasiąkłeś informacją na temat tego jak skutecznie przyciągnąć oraz zatrzymać użytkownika przy publikowanej przez siebie treści. Teraz bardziej wprost. Powyższe 5-6 akapitów były typowym ukrytym przekazem. Informacje powyżej były na tyle przydatne, że przeczytałeś je drogi czytelniku. Były napisane w taki sposób, że chętnie wrócisz do kolejnych tekstów na ten lub podobny temat oraz, że zapamiętałeś nasz logotyp i to co zawarłem w 15 linijce od góry, czyli to, że zajmujemy się kształtowaniem wizerunku marki w sieci.

Nie licz proszę linijek – strzeliłem z tą 15 linijką. Pozdrawiam serdecznie i do następnego.

Twoje przemyślenia na temat tekstu...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Kontakt

Masz jakieś subtelne pytania lub chcesz się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami...

Czemu nie! Zawsze możesz skorzystac z zakładki z kontaktem, zapewne odpowiem.
Nasz serwis www korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej zamknij