ZAMÓW NEWSLETTER

nie podano
poprawnego adresu e-mail
nie wyrażono zgody
na otrzymywanie newsletter'a
   

Neo Regen – nowy Klient

Chciałbym opublikować nowe logo. Nowe logo, równa się nowy Klient. Neo Regen Sp. z o. o. jeleniogórskie przedsiębiorstwo z sektora medycznego. Przyznam szczerze, że jest to pierwszy tego typu Klient. Tym żwawiej zabrałem się do projektowania. Neo Regen wprowadza na rynek nowy produkt, żeby nie powiedzieć innowacyjny. Zwłaszcza dla nas – ludzi reklamy, którzy z medycyną mogą mieć niewiele wspólnego.

Główne założenia

Firma miała być jednoznacznie identyfikowana i rozpoznawana. Już na pierwszy rzut oka potencjalny Klient musi wiedzieć, że chodzi o wyrób medyczny. Postawiliśmy zatem na jasne, czytelne kolory. Poza bielą i delikatnymi szarościami, czerwień wydała się być nieodzownym dopełnieniem całości.

Projekt logotypu

Na pierwszy ogień poszedł logotyp. Czytelne rozwiązanie typograficzne oraz jednoznaczny sygnet. Zatrzymajmy się chwilę przy sygnecie. Naszym celem było połączenie tego co najistotniejsze w oferowanym produkcie. Czerwone ciałka obecne we krwi oraz wiązania chemiczne – takie połączenie zostało zaproponowane Klientowi. W konfrontacji z jego wizją udało się opracować ciekawy, ładny i rozpoznawalny sygnet.

neo_regen_koncept

Finalnie stworzony logotyp został drobiazgowo opisany w tzw. księdze znaku. Rozpisane zostały w niej wykorzystane kolory, to jak powinny wyglądać proporcje logotypu oraz czym należy się kierować w jego wykorzystaniu na różnorodnych tłach.

Ważnym aspektem projektowania loga NeoRegen było także przygotowanie wersji monochromatycznych, czyli takich, gdzie nie możemy sobie pozwolić na wykorzystanie gradientów, cieni i innych zabiegów, które nie zawsze mogą zostać użyte.

neo_regen_final

Kolejne wyzwania

Kolejny etapem stworzenia wizerunku firmy jest opracowanie materiałów stricte firmowych, takich jak wizytówki, papier firmowy, koperty. W dalszej kolejności zajmiemy się przygotowaniem materiałów promocyjnych: broszur, ulotek, pudełek. Ostatnim krokiem będzie przygotowanie strony internetowej. Wstępny jej zarys już istnieje, jednak to pozostawię na kolejny artykuł o tym jak tworzone są firmy.

Logotyp – finał

Finalnie Klient otrzymał gotowy produkt, który z powodzeniem może wykorzystać w dowolnych warunkach i sytuacji. Nie musi się zastanawiać jak użyć logotypu. W otrzymanej księdze znaku zostało to przemyślane i dogłębnie rozpisane. Podsumowując tak wygląda proces opracowania logotypu. Naturalnie możemy także dodać badanie opinii potencjalnej grupy docelowej, w tym jednak wypadku proces ten został pominięty.

Twoje przemyślenia na temat tekstu...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Kontakt

Masz jakieś subtelne pytania lub chcesz się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami...

Czemu nie! Zawsze możesz skorzystac z zakładki z kontaktem, zapewne odpowiem.
Nasz serwis www korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej zamknij